Jak sprawdzić, czy masz Helicobacter Pylori?

Jak sprawdzić, czy masz Helicobacter? Objawy i test. Helicobacter pylori to bakteria, która może powodować wrzody żołądka i zapalenie żołądka. Nie wszystkie zakażone osoby mają trudności i widoczne objawy. Objawy (jeśli występują) obejmują tępy lub piekący ból brzucha, nieplanowaną utratę wagi, problemy żołądkowe. Jeśli cierpisz na jeden z tych problemów, powinieneś wykonać test na obecność bakterii Helicobacter u swojego lekarza (lub możesz wykonać test stolca w domu). Wrzody wywołane przez bakterie HP są zwykle leczone kombinacją antybiotyków i inhibitorów pompy protonowej.

Czym jest zakażenie H. pylori?

H. Pylori (Helicobacter Pylori) to bakteria, która może powodować zakażenie żołądka lub dwunastnicy (pierwszej części jelita cienkiego). Jest to najczęstsza przyczyna choroby wrzodowej. H. pylori może również powodować zapalenie i podrażnienie błony śluzowej żołądka (gastritis).

Jak sprawdzić, czy masz Helicobacter Pylori?

Objawy i przyczyny

W jaki sposób infekcja H. pylori powoduje uszkodzenia?

H. Pylori kolonizuje warstwę śluzową wyściółki żołądka i dwunastnicy. Bakterie wytwarzają enzym zwany ureazą, który przekształca mocznik w amoniak. Amoniak chroni bakterie przed działaniem kwasu żołądkowego.

Jakie choroby może powodować Helicobacter pylori?

Kiedy H. pylori rozprzestrzenia się, zjada tkankę żołądka i powoduje zapalenie żołądka i/lub wrzody żołądka.

Jakie są objawy zakażenia H. pylori?

Objawy, jeśli występują, są takie same jak w przypadku zapalenia żołądka lub wrzodu trawiennego i obejmują:

  • tępy lub piekący ból w żołądku (częściej kilka godzin po jedzeniu i w nocy). Ból może trwać od kilku minut do godzin i pojawiać się i znikać w ciągu kilku dni lub tygodni.
  • nieplanowana utrata masy ciała
  • wzdęcia
  • nudności i wymioty (krwawe wymioty)
  • niestrawność (dyspepsja)
  • odbijanie
  • utrata apetytu
  • krew w stolcu
Jak sprawdzić, czy masz Helicobacter Pylori?

Domowy test na obecność Helicobacter pylori

Możliwe jest również samodzielne wykonanie testu na obecność H. pylori w kale w domu.

Jest to prosty i niezawodny test. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń producenta zawartych w ulotce dołączonej do opakowania. Test można również kupić online.

Źródło: Masticlife

Mastyks na normalne trawienie

1 z 4