Guma mastyksowa - właściwości i przechowywanie

Instrukcje i praktyczne poradniki jak stosować, żuć i zażywać gumę mastyksową, jak zrobić gumę mastyksową w proszku i jakie są zalecane dawki. Co to jest guma mastyksowa? Guma mastyksowa (Masticha, Mastix, mastiha) to unikalna żywica, która pochodzi z drzewa o nazwie Pistacia lentiscus, które rośnie w basenie Morza Śródziemnego.

Jakie są właściwości gumy mastyksowej?

 1. Jak wszystkie żywice, guma mastyksowa jest podatna na zmiany temperatury: bardziej miękka w lecie i twardsza w zimie.
 2. Większe kawałki są zazwyczaj bardziej miękkie niż mniejsze, które szybciej schną i twardnieją.
 3. Ogólnie rzecz biorąc, średnie lub duże kawałki są lepsze do żucia, a małe do mielenia na proszek.
 4. Bardziej żółty kolor oznacza starszą i twardszą gumę mastyksową, bielszy kolor oznacza świeższą i bardziej miękką żywicę. Generalnie powinniśmy unikać kupowania żółtej gumy mastyksowej, ponieważ oznacza to, że guma mastyksowa jest bardzo stara i mogła stracić część swoich właściwości.

Jeśli kupujesz gumę mastyksową, suplementy diety w proszku marki Masticlife, to masz gwarancję, że kupujesz oryginalną, oryginalną gumę mastyksową z wyspy Chios.

Marka Masticlife - oryginalna guma mastyksowa z wyspy Chios

Marka Masticlife jest certyfikowanym partnerem monopolisty w produkcji gumy mastyksowej: Chios Mastic Gum Growers Association.

Guma mastyksowa - właściwości i przechowywanie

Jaka jest zwykła dawka (sposób użycia) gumy mastyksowej?

To zależy od tego, jaki suplement diety stosujesz. Wszystkie kapsułki i saszetki z gumą mastyksową mają na opakowaniu napisane zalecane dawkowanie i sposób użycia.

Ogólne wskazówki:

 1. Gumę mastyksową (kapsułki, saszetki) należy przyjmować na pusty żołądek. Zwykle zaleca się to 30 minut przed posiłkiem. Kapsułki należy przyjmować z dużą ilością wody. Kapsułki Masticlife to kapsułki o standardzie wegańskim HPMC. Porady jak wygodnie połknąć kapsułkę mastyksową można znaleźć tutaj.
 2. Guma mastyksowa jest żywicą i nie rozpuszcza się w wodzie.
 3. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.
 4. Jeśli guma mastyksowa w proszku sklei się pod wpływem wysokiej temperatury i stanie się jedną bryłą, guma mastyksowa nadal nie straci swoich korzystnych właściwości ani smaku.

Jak należy przechowywać gumę mastyksową?

 1. Guma mastyksowa w proszku, kapsułki i saszetki powinny być przechowywane w lodówce lub w bardzo chłodnym miejscu, gdzie temperatura nie przekracza 18°C.
 2. Guma mastyksowa w proszku w kapsułkach Strong&Pure pod wpływem wysokiej temperatury zlepi się i utworzy jedną bryłę, ponieważ nasz proszek jest w 100% naturalną żywicą bez żadnych chemikaliów ani innych dodatków, które utrzymują ją w formie proszku.
 3. Przechowuj swoją żywicę w chłodnym miejscu! Jeśli guma mastyksowa w proszku sklei się, spróbuj postukać w pojemnik. Ponowne stuknięcie może spowodować ponowne rozbicie go na proszek. Jeśli to nie wystarczy, spróbuj naszych wskazówek: jak rozkruszyć gumę mastyksową w proszku.

Guma do żucia

Możesz używać gumy mastyksowej jako zwykłej gumy do żucia lub możesz zmielić ją na proszek i stosować jako suplement diety wspierający zdrowe trawienie.

Guma mastyksowa jest produktem w 100% naturalnym. Oznacza to, że nie wszystkie kawałki gumy mastyksowej (zwanej również łzami) mają taki sam kształt. Niektóre kawałki są większe, niektóre mniejsze, niektóre twardsze, a niektóre bardziej miękkie. Czasami występuje nawet zauważalna różnica w kolorze.

Guma mastyksowa - właściwości i przechowywanie

Suplementy diety z mastyksu

1 z 4