Grecka guma do żucia: Chios Mastic Gum I ELMA

Synonimem greckiej gumy do żucia jest mastyks.

ELMA Mastic Chewing Gum: guma do żucia

ELMA Mastic Chewing Gum oprócz mastyksu zawiera wyłącznie naturalne substancje słodzące. Są to jedyne gumy do żucia na rynku, które nie zawierają sztucznych antyoksydantów BHT i BHA.

ELMA to skrót od ELliniki MAstiha (grecki mastyks). Ponieważ gumy do żucia ELMA zawierają dużą ilość naturalnego mastyksu, różnią się smakiem i konsystencją od przemysłowo produkowanych gum do żucia.

Mastyks jest produktem naturalnym i to zostało częściowo przeniesione na produkt końcowy, w tym przypadku gumę do żucia ELMA.

ELMA dental

Guma do żucia ELMA zawiera tylko naturalne aromaty

 • ELMA Classic
 • ELMA Sugarfree
 • ELMA Dental
 • ELMA Spearmint
 • ELMA Lemon
 • ELMA Rose
 • ELMA Cynamon
 • ELMA Cappuccino

Gumę do żucia ELMA możesz kupić tutaj

Łzy gumy mastyksowej

Surowy mastyks w swojej pierwotnej postaci to surowe kryształy żywicy wydobyte z drzewa mastyksowego.

Krople żywicy mastyksowej nazywane są poetycko łzami mastyksowymi, a drzewo mastyksowe nazywane jest drzewem płaczącym.

Kryształy gumy mastyksowej stanowią oryginalną formę surowca znanego jako "mastyks z Chios". W tej postaci jest on zbierany z pnia drzewa mastyksowego oraz z obszaru poniżej, a po zmagazynowaniu jest oczyszczany i sortowany, aby można go było wykorzystać bezpośrednio lub przetworzyć na proszek lub olej.

Kup oryginalną gumę mastyksową Chios tutaj

Wygląd łez mastyksowych

Krople świeżej żywicy na pniu i gałęziach drzew są miękkie i przejrzyste. Pod wpływem powietrza stopniowo twardnieją i zmieniają kolor na ciemny. Po oczyszczeniu łzy mastyksu mają zwykle bursztynowy kolor, od brązowego do złotego do prawie przezroczystego z żółtawym odcieniem.

Kształt największych łez mastyksowych przypomina małe, nieporęczne mieszkanie. Natomiast najmniejsze kawałki surowego mastyksu mają kształt małych, gładkich koralików.

Wielkość jest bardzo zróżnicowana, od kilku milimetrów do dużych kawałków o średnicy ponad 3 centymetrów. Do celów handlowych kit jest pakowany w zależności od wielkości kryształów.

Obecnie stosuje się 3 frakcje (kiedyś było ich 7):

 1. Małe o średnicy 3 - 5 mm
 2. Średnie o średnicy: 6 - 8 mm
 3. Duże: większe niż 8 mm

Tekstura i konsystencja kryształów mastyksu jest podobna do innych żywic. Niektóre kawałki są bardzo miękkie i lepkie, inne twarde i kruche. Oczywiście mięknie pod wpływem ciepła, można znacznie zmniejszyć jego kleistość poprzez schłodzenie.

Co można żuć zamiast gumy?

Alternatywy dla komercyjnej gumy do żucia? Czym można zastąpić gumę do żucia? Mastyks jest najlepszym rozwiązaniem!

Żucie mastyksu, kawałków mastyksu, to oryginalny sposób wykorzystania tej żywicy z drzewa mastyksowego. Jeśli naprawdę chcesz poznać mastyks, powinieneś spróbować go żuć. W końcu żucie gumy mastyksowej jest prawdziwe, a mastyks jest jedyną prawdziwie naturalną gumą do żucia.

Nie tylko sam mastyks jest produktem BIO, ale wszystkie procesy związane z uprawą i zbiorem mastyksu są całkowicie ekologiczne.

Mastyks ma smak od drzewnego do owocowego, a jego aromat jest słodko-korzenny.

Jeśli chcesz spróbować mastyksu, wybierz najpierw kawałki średniej wielkości. Żucie mastyksu nie jest niczym nadzwyczajnym, ale też nie jest to komercyjna guma do żucia, do której zwykle jesteśmy przyzwyczajeni.

Mastyksowe łzy, surowe kryształy żywicy
1 z 3