Stearynian magnezu

Stearynian magnezu jest hydrofobową farmaceutyczną substancją pomocniczą, która w węższym znaczeniu składa się z jonu magnezu i dwóch stearynianów. Stosowany jest między innymi w produkcji tabletek, kapsułek i proszków. Stearynian magnezu jest bardzo powszechnie stosowanym środkiem smarnym, który poprawia właściwości poślizgowe i zapobiega przywieraniu do powierzchni maszyn - na przykład podczas tabletkowania.

Produkty

Stearynian magnezu jest dostępny w aptekach jako czysta substancja. Jest zawarty jako substancja pomocnicza w wielu produktach leczniczych, zwłaszcza w tabletkach.

Struktura i właściwości

Stearynian magnezu jest hydrofobowym związkiem magnezu i mieszaniny stałych kwasów organicznych, składającym się głównie z różnych proporcji stearynianu magnezu i palmitynianu magnezu pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Masticlife używa tego roślinnego.

Stearynian magnezu

Efekty

Stearynian magnezu jest bardzo często stosowany jako środek smarny. Poprawia on smarowność poprzez zmniejszenie tarcia i przyczepności. Stearynian magnezu zapobiega przywieraniu proszku do maszyn podczas produkcji - na przykład do stempla podczas tabletkowania.

Obszary zastosowań

Stearynian magnezu jest stosowany jako farmaceutyczna substancja pomocnicza do produkcji m.in. tabletek, kapsułek i proszków.

Stearynian magnezu w Mastyks Comfort Masticlife

Stearynian magnezu zawarty w Mastyks Comfort (saszetki) jest pochodzenia roślinnego. Czy stearynian magnezu jest wegański? Nasz stearynian magnezu jest odpowiedni dla wegan i wegetarian, ponieważ pochodzi z naturalnych źródeł roślinnych.

Ponieważ guma mastyksowa jest czysto naturalną substancją roślinną, zawsze wybieramy składniki, które są takie, że produkujemy najwyższej jakości suplementy diety z mastyksem Chios.

Zalety Mastyksu Comfort Masticlife

Najwyższej jakości mastyks Chios jest kruszony na drobny proszek, który w połączeniu z inuliną i stearynianem stanowi zawartość saszetek Mastyks Comfort. Te saszetki z mastyksem są przeznaczone do wygodnego stosowania dla osób, które mają trudności z połykaniem tabletek lub kapsułek.

  • wszystkie składniki Mastyks Comfort są pochodzenia roślinnego
  • Mastyks Comfort jest również odpowiedni dla wegan i wegetarian
  • nie zawiera glutenu i laktozy
  • przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego 
  • stosowanie: 2 saszetki dziennie
  • wysoka zawartość mastyksu w saszetce: 800 mg
Mastyks Comfort (28 saszetek) Masticlife
Źródło: tutaj

Suplementy diety z mastyksu

1 z 4