Mastyks zabija helicobacter pylori

Poniżej znajduje się krótki fragment oryginalnego tekstu Mastic Gum Kills Helicobacter pylori: "Mastyks zabija helicobacter pylori", który został opublikowany w THE NEW ENGLAND JOURNAL OF MEDICINE pod koniec 1998 roku. Komentujemy również tekst i wskazujemy błędy, które zostały później poprawione przez autorów lub redaktorów.

Mastic Kills Helicobacter Pylori: "Mastyks zabija helicobacter pylori".

Nawet niskie dawki mastyksu - 1 g dziennie przez 14 dni (uwaga Masticlife: uwaga, wiele źródeł błędnie podaje 1 mg, z powodu literówki w transkrypcji) - mogą bardzo szybko wyleczyć wrzody żołądka, ale nie jest jasne, jaki mechanizm powoduje ten efekt. Stwierdziliśmy, że mastyks jest skuteczny przeciwko Helicobacter pylori, co może wyjaśniać jego działanie terapeutyczne u pacjentów z chorobą wrzodową.

Mastyks zabija helicobacter pylori

Co to jest mastyks?

Mastyks to żywica pozyskiwana z łodygi i głównych liści (uwaga: Masticlife: w rzeczywistości mastyks nie jest pozyskiwany z liści, ale z drugorzędnych gałęzi oprócz łodygi) drzewa mastyksowego.

Jest on stosowany jako składnik żywności w regionie śródziemnomorskim.

Klinicznie żywica okazała się skuteczna w leczeniu łagodnych wrzodów żołądka i dwunastnicy. U szczurów mastyks wykazywał właściwości cytoprotekcyjne i łagodne działanie przeciwwydzielnicze.

Oceniliśmy właściwości antybakteryjne żywicy mastyksowej przeciwko Helicobacter pylori.

... Poniżej znajduje się opis procesu testowania...

Wyniki te sugerują, że mastyks ma rzeczywistą skuteczność przeciwbakteryjną przeciwko Helicobacter pylori. Ta właściwość mastyksu przynajmniej częściowo wyjaśnia jego skuteczność w leczeniu wrzodów żołądka.

...

Autorzy: Mastic Gum Kills Helicobacter pylori

  • Farhad U. Huwez, M.R.C.P., Ph.D. Barnet General Hospital, Barnet, Herts EN5 3DJ, Wielka Brytania
  • Debbie Thirlwell, B.Sc.
  • Alan Cockayne, Ph.D.
  • Dlawer A.A. Ala'Aldeen, Ph.D., M.R.C.Path. Szpital Uniwersytecki, Nottingham NG7 2UH, Wielka Brytania

Kup test na Helicobacter (test domowy, wiarygodny, wynik w ciągu 10 minut)

Helicobacter Pylori Test

Suplementy diety z mastyksu

1 z 4